O mnie

Nazywam się łukasz “CzugA” Maczuga i urodziłem się w małej miejscowości na mazurach- Węgorzewie. Od ponad 10 lat zajmuję się zawodowo grafika komputerową i od 2010 prowadzę własną agencję reklamową. Jestem samoukiem i nigdy nie ukończyłem żadnej szkoły graficznej. Z wykształcenia jestem inżynierem systemów informatycznych. Miałem okazję współpracować z wieloma firmami i celebrytami, a w pewnym momencie postanowiłem założyć dodatkowo kanał na YouTube. Początkowo myślałem, aby poprowadzić kanał gamingowy, jednak YouTube był już mocno nasycony tą tematyką. Po długich poszukiwaniach odpowiedniego kontentu okazało się, że mam go pod nosem. Grafika komputerowa! Staram się przekazać swoją wiedzę innym ludziom, a przy okazji utrzymać luźną atmosferę i dobrą interakcję z widzami. Po kilku miesiącach okazało się, że jest wiele ludzi, którzy z chęcią oglądają mój kanał i chcą się nauczyć czegoś nowego. 

Czym zajmuję się
zawodowo?

Jestem zawodowym grafikiem i montażystą. Wiele osób może mi zarzucić, że dlaczego zawodowym? Przecież nie masz wykształkcenia w tym kierunku! To prawda, lecz całe moje doświadczenie jakie zebrałem przez wiele lat daje mi możliwość pracy własnie w tym zawodzie i utrzymywania się z niego. 

Podczas pracy jako grafik zrealizowałem SETKI prac graficznych dla wielu firm. Współpracuję z aktorami i twórcami na polskim YouTube. Cały czas kształcę się w tym kierunku analizując wiele prac konkurencji i staram się podążać za trendami na świecie, które pozwalają tworzyć świeże projekty. 

Nagrałem i zmontowałem ponad 50 odcinków telewizyjnych, które zostały wyemitowane na takich kanałach jak Tele5 czy ZOOMTV. Okres pracy produkcyjnej pozwolił mi nabrać nowe doświadczenia i poznać schematy telewizyjne, dzięki czemu zrozumiałem jak dodatkowo można utrzymać uwagę odbiorców.

Jak rozwijał się kanał?

Kanał prowadzę od maja 2015 roku i przez ten czas mocno ewoluował. W pewnym momencie, gdy tylko zająłem się na kanale grafiką komputerową na mój kanał zawitała masa nowych widzów. Na live oglądało mnie ponad 1000 osób, jak uczę wykonywać prace graficzne. Po pewnym czasie zauważyłem, że trzeba urozmaicić kanał nowymi pomysłami i otworzyć się na szerszą grupę odbiorców. Okazało się, że vlogi są bardzo dobrym pomysłem, aby pokazać swoje życie i rzeczy jakie robię po pracy. Już czwarty vlog na kanale zyskał ogromną popularność przebijając 100 000 wyświetleń. Kolejnym przełomowym momentem był pomysł, który zrodził się w mojej głowie podczas nagrywania programu telewizyjnego w Chicago! Będę customował buty! Tak też zrobiłem, co później okazało się strzałem w 10tkę. Mój kanał na YouTube zyskiwał coraz więcej widzów dobijając do 100 000 subskrybentów. Na ten moment jest ich już 160 000, a ja nie zamierzam zwalniać! Wprowadzając różne zmiany na kanale zauważyłem, że są one bardzo potrzebne, by zyskać nowych widzów, dlatego zawsze jestem otwarty na nowe pomysły!

Czym zajmuje się po za pracą i YouTube'm?

Dobre pytanie!  Czy podczas tej całej pracy jest czas na coś innego? Oczywiście, że tak! Wielu z moich znajomych śmieje się, że jestem, człowiekiem Orkierstrą 🙂 Czego to ja w życiu nie próbowałem! Od nauki tańca- Poppingu, brania udziału w zawodach streedance’owych, czy nawet organizacji własnego takiego turnieju, poprzez naukę gry na saksofonie, dj’kę po bycie wodzirejem na weselach. Przez jakiś czas próbowałem nawet sił w byciu spikerem radiowym. Oczywiście to tylko część rzeczy, które w tym momencie przychodzą mi do głowy. Zajęcia te zawsze były dodatkiem do mojej głównej pracy. W tym momencie przez natłok obowiązków w pracy mogę pozwolić sobie tylko na kilka z nich tj. taniec czy muzyka. Większość z tych rzeczy- jak przystało na gościa z internetu uczyłem się sam. Myślę, że nie będę Was zanudzał bardziej i resztę pozwolę zostawić sobie na inną okazję 🙂

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share